Šandor Hrvatskoj donio prvu medalju na Paraolimpijskim igrama

1 minute
Read so far

Petak, 09. rujna 2016. - 9:30
Autor:

Hrvatski paraolimpijac Velimir Šandor osvojio je broncu u bacanju diska u kategoriji F52 na Paraolimpijskim igrama u Riju.

Šandor je u trećoj seriji bacio 18,24, što je bilo dovoljno za prvu hrvatsku medalju u Riju. Zlato je osvojio  Latvijac Aigars Apinis (20,83), dok je srebro otišlo u ruke Poljaka Roberta Jachimowicza (19,10).

- Presretan sam, ovo su mi prve Paraolimpijske igre i odmah sam osvojio medalju. Nadao sam se prije početka natjecanja da bi mogao do bronce i uspio sam - kazao je 30-godišnji Šandor, rodom iz Opatije u Pokupskom.

Izbornik paraolimpijske atletske reprezentacije Tomislav Krstičević može biti zadovoljan nakon prvog dana natjecanja i osvojene bronce i jednog šestog mjesta.

Miljenko Vučić osvojio je šesto mjesto u bacanju kugle, kategoriji F12. Bacio je 15,07 i tako popravio hrvatski rekord.

Inače, Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama u Riju zastupa 19 sportaša koji se natječu u pet sportova. Za devetero naših sportaša bit će to premijerni nastup na najvećem svjetskom natjecanju sportaša s invaliditetom.