Jedriličari JK Delfin sudjelovali na regati u Splitu

less than

Ponedjeljak, 19. ožujka 2018. - 8:37

Igor Les i Ilija Marković iz JK Delfin iz Tivta sudjelovali  su na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za Olimpijske klase koje se održalo u Splitu u organizaciji JK Mornar od četvrtka 15. 3., do nedjelje 18. 3. Posljednjeg dana natjecanja obojica su veoma dobro jedrili. Les je posljednju regatu završio 2. i u konačnom plasmanu zauzeo 6. mjesto. Ilija Marković je na kraju 3., do 21. godine i ukupno je 15. Ovo je njegova prva regata u klasi Laser Standard.

„ Naši predstavnici su jedrili u olimpijskoj konkurenciji. Tonči Stipanović, nosilac olimpijskog srebra za Hrvatsku, osmi put za redom ponio je titulu prvaka Hrvatske a Filip Jurišić, klupski drug iz JK Mornara, zauzeo je treće mjesto. Drugi na postolju je Pavlos Kontides, Kipranin koji je takođe nosilac olimpijske medalje i aktuelni svjetski prvak u klasi. Učestvovali su jedriličari iz Hrvatske, Kipra,  Rusije, Mađarske, Japana i Srbije. Od četiri dana planirana za jedrenje samo se u subotu nije jedrilo zbog olujnog vjetra, a ukupno su odjedrili šest od planiranih 7 regata. Na programu takmičenja za Lesa i Markovića sljedeća je regata šampionata Evrope, 49. Trofej princeze Sofije u Španiji od 30. marta do 7. aprila“.