Hrvatski košarkaši savladali Nizozemsku

less than

Četvrtak, 10. rujna 2015. - 10:07

Košarkaška reprezentacija Hrvatske slavila je sa 78:72 protiv Nizozemske u četvrtom kolu Eurobasketa.

Izabranici Velimira Perasovića opet su, slično kao dan ranije protiv Makedonije, u utakmicu ušli uspavano, a probudilo ih je tek kada su sredinom druge četvrtine na semaforu vidjeli rezultat 22:34.

Nizozemce je tada stao šut, a proigrao je Bogdanović koji je briljirao u velikoj seriji Hrvatske kojom se na poluvrijeme otišlo sa četiri poena prednosti (39:35).

U trećoj četvrtini razigrao se i Simon, koji je pogodio tri trice, a veliki doprinos u napadu dao je i Šarić, pa je Hrvatska u posljednjih deset minuta ušla s devet poena prednosti.

Izgledalo je tada da će Bogdanović i društvo rutinski stići do pobjede, ali pet minuta prije kraja Nizozemci su stigli na samo dva poena zaostatka. Ipak, nakon trica Simona i Šarića za goste više nije bilo spasa.

Hrvatsku je predvodio Simon s 18 poena. Šarić je dodao 15 poena, a Bogdanović i Tomić po 13. U poraženoj momčadi Schaftenaar je postigao 19 poena čime je utakmicu završio kao najefikasniji igrač.