Dva zlata na vidiku, pet medalja u rukama!

Time to read
1 minute
Read so far

Subota, 25. listopada 2025. - 12:49
Autor: 


Boćarska reprezentacija Crne Gore, pod vodstvom Nika Stjepčevića i Zorana Vučetića, ostvarila je fenomenalan uspjeh na Svjetskom prvenstvu za igrače do 18 i do 23 godine koje je sjajno organizirano u Turskoj. U samoj završnici planetarnog natjecanja, Crna Gora ima pet osiguranih medalja, a Gracija Stjepčević napada svjetski tron u dvije discipline. Krenimo redom…

Gracija Stjepčević borit će se za zlatnu medalju u disciplinama brzinsko izbijanje i pojedinac. Gracija je u polufinalu discipline brzinsko izbijanje nakon prave drame pobijedio suparnika iz Francuske rezultatom 44:44, 10:9. Nedugo zatim, stigao je i do finala u disciplini pojedinac, gdje je slavio protiv suparnika iz Tunisa s uvjerljivih 13:0. Ipak, umor je učinio svoje pa je u disciplini precizno izbijanje osvojio brončanu medalju, izgubivši od suparnika iz Slovenije s 16:14.

Sve tri medalje Gracija je osvojio u konkurenciji igrača do 23 godine i već sada je glavni favorit za najboljeg sportaša godine u izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta.

Petar Petković (15 godina) debitirao je na Svjetskom prvenstvu, a debi je okrunio osvajanjem brončane medalje u disciplini precizno izbijanje. Petar je stigao do polufinala, dao je sve od sebe, ali je na kraju poražen od suparnika iz Italije s 26:18.

Do finala nije uspio stići ni Matija Golub, koji je u polufinalu discipline krug izgubio od suparnika iz Francuske s 27:24.

Šampionat će zatvoriti Gracija Stjepčević, koji će se boriti za dvije zlatne medalje. Crna Gora je pokazala ogroman potencijal, a na kraju je ostao i mali žal, jer su do medalje mogli doći Matea Počanić i Ilija Belan u disciplini par, kao i Leon Lasić i Matija Pinjatić.

Na temelju svega prikazanog proteklih godina, kao i na ovom Svjetskom prvenstvu, kristalno je jasno da boćanje zaslužuje daleko bolji tretman i podršku. Sportove ne treba dijeliti na velike i male, nego na uspješne i neuspješne.

Svetozar Janičić

Foto: BSCG