Predsjednik Hrvatske građanske inicijative i zastupnik u Skupštini Crne Gore Adrijan Vuksanović razgovarao je danas s potpredsjednikom Vlade Republike Hrvatske i ministrom unutarnjih poslova Davorom Božinovićem, koji je stigao u Crnu Goru kako bi prisustvovao Vanjskoj proslavi Sv. Tripuna, zaštitnika Kotorske biskupije i Kotora.
Vuksanović je istakao zadovoljstvo što se nakon relativno kratkog vremena ponovno susreće s potpredsjedniko Vlade Republike Hrvatske i zahvalio je Božinoviću na podršci Hrvatima u Crnoj Gori. On je istakao da je hrvatskoj zajednici važna prisutnost Hrvatske u Crnoj Gori i podsjetio je sugovornika na uspjehe Hrvatske građanske inicijative, koja snažno zastupa manjinska prava i bori se za europsku perspektivu Crne Gore. U svim tim nastojanjima intenzivna je pomoć Republike Hrvatske i njenih institucija.
Božinović je naglasio da će Republika Hrvatska i dalje biti snažno uz Hrvate u Crnoj Gori i da je od posebne važnosti njene Vlade opstanak hrvatske zajednice. On je izrazio zadovoljstvo zbog svih prethodnih uspjeha brojčano malene, ali politički i kulturološki značajne zajednice Hrvata.
Vuksanović i Božinović su razgovarali i o situaciji u Crnoj Gori, kao i integracionom procesu.
Inače, danas je po 1216. put proslavljen Sv. Tripun, što je dostojanstveno obilježeno u duhu zajedništva.