SAOPĆENJE ZA JAVNOST HGI-A

Time to read
2 minutes
Read so far

Ponedjeljak, 06. kolovoza 2012. - 10:13
Autor: 

Od HGI-a dobili smo zvanično pripoćenje  koje integralno prenosimo.
"Prije nekoliko dana u organizaciji Hrvatske krovne zajednice "Dux Croatorum" održana je u Donjoj Lastvi, treće ljeto po redu, manifestacija zabavnog tipa Fešta od rogača. Hrvatska građanska inicijativa ( HGI) sa razočaranjem mora konstatirati da je Općina Tivat potpuno neopravdano, s obzirom na to da je data manifestacija i proteklih godina bila veoma posjećena, ove godine za Feštu od rogača izdvojila duplo manji novčani iznos nego prošle godine. Usprkos takvom potezu nadležnih ljudi iz Općine koji nikako ne ide u prilog poboljšanju turističke sezone u našem gradu, ova fešta bila je uspješnija i posjećenija nego prošlih godina.

Hrvatsku građansku inicijativu (HGI), čiji su članovi i simpatizeri bezrezervno odani svom gradu i u granicama svojih moći posvećeni radu na njegovom sveukupnom boljitku, iskreno raduje uspjeh i ove manifestacije i svega što se poduzima da turistička sezona u Tivtu bude što uspješnija i raznovrsnija. U tom smislu želimo ukazati na neke afirmativne i inventivne iskorake u turističkoj aktivnosti u Tivtu ovog ljeta, iskorake koji obećavaju dalji napredak ka osvježavanju, obogaćivanju i, konačno, elitizaciji turističke ponude u našoj općini. Prije svega želimo apostrofirati izložbe dvojice vrhunskih umjetnika u marini Porto Montenegro- izložbe slika Salvadora Dalija i Endija Vorhola koje Tivat, njegove posjetitelje i mještane uvode u orbitu magistralnih tokova svjetske kulturne baštine. I nedavna promocija knjige Dragana Gačevića- Podmorje Crne Gore svakako je događaj vrijedan pomena, manifestacija kakvih bi u našem gradu trebalo biti što više. Konačno, da se ne zadržimo samo na manifestacijama kulturnog tipa, veoma pozitivan čin je i postavljanje bicikala za iznajmljivanje na raznim punktovima u našoj općini. Ovaj potez, po viđenju Hrvatske građanske inicijative ( HGI) dvostruko je koristan- najprije, promatrano sa čisto utilitarnog aspekta, posjetitelji ( eventualno i mještani) mogu krstariti po cijeloj teritoriji tivatske općine na način blagotvoran i za njihovo zdravlje; drugo, ovaj čin ostavlja odličan utisak na ljude, posjetitelje i mještane, budući da se njime izgled naše općine u izvjesnoj mjeri kultiviše i dodatno urbanizira te se pokazuje ( makar i formalno) vođenje računa o problemima ekološke prirode. Uz već od ranije postojeće, tradicionalne manifestacije kao što su Boćarska olimpijada, fešte na plaži i djelatnosti Centra za kulturu, Hrvatska građanska inicijativa ( HGI) ocjenjuje da se turistička ponuda našeg grada ovog ljeta, u okvirima općih društvenih uvjeta u kojima živimo i radimo, može smatrati solidnom i zadovoljavajućom. To, naravno, ne znači da ona ne može biti i neusporedivo bolja i da nema mnogo stvari koje treba poboljšavati; sa druge strane, neke nemile i štetne prakse i postupanja moraju se strogo zakonski sankcionirati. Ne bi se, na primjer, nipošto smjelo dešavati ovo što se ovih dana dešava sa parking prostorom u Lepetanima. Takvi osioni potezi nekih subjekata, u ovom slučaju Trajektnog preduzeća, ne samo da bacaju neizbrisivu mrlju na turistički rejting našega grada, nego, što je po viđenju Hrvatske građanske inicijative ( HGI ) još mnogo gore, sasvim nepotrebno zagorčavaju i otežavaju život naših ljudi, kako mještana Lepetana, tako i onih koji svakodnevno rade u Herceg- Novom. Stoga Hrvatska građanska inicijativa (HGI) poziva nadležne u Općini da se ovaj akutni i aktuelni problem što prije riješi, a da se sa inventivnim potezima u domeni turističke ponude nastavi i u budućnosti kako bi Tivat bio što više mjesto elitnog, a što manje tzv. „pamidoraškog" turizma."
Hrvatska građanska inicijativa