OI: Devet medalja za Hrvatsku

less than

Petak, 19. kolovoza 2016. - 9:19

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske pobijedila je jučer Crnu Goru u polufinalu Olimpijskih igara u Riu rezultatom 12:8.  Finalni dvoboj vaterpolskog turnira igraju sa Srbijom 20. kolovoza u 22.50 sati. Crna Gora će igrati s Italijom također u subotu, s početkom u 18 sati.

Hrvatski jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju u klasi 470.

Blanka Vlašić ušla je u finale skoka u vis. Bez ijednog rušenja preskočila olimpijsku normu 1,94 i ušla u finale, a Ana Šimić, nažalost, nije uspjela i s preskočenih 1.89 m zauzela je tek 22. mjesto u konkurenciji 33 skakačice.

Hrvatska 21-godišnja atletičarka Sara Kolak postala je olimpijskom pobjednicom na Igrama u Rio de Janeiru u bacanju koplja, popravivši osobni i državni rekord koji sada iznosi 66.18 metara, a postigla ga je u četvrtoj seriji finala.