less than
1 minute
Read so far

Petak, 07. rujna 2018. - 9:03

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je u prijateljskom susretu u Faru protiv Portugala. U prvom susretu nakon srebra u Rusiji, Vatreni su na stadionu Estadio Algarve odigrali 1:1 s aktualnim europskim prvakom te ostavili dobar dojam. Perišić je u 19. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo, izjednačio je Pepe udarcem glavom u 32. minuti. Bio je to prvi gol Hrvatske Portugalu u petoj međusobnoj utakmici. Nova Hrvatska istrčala je u Faru bezMandžukića, Subašića i Ćorluke koji su se oprostili, RebićLovren, Kramarić i Rakitić dobili su poštedu a Strinić ima problema sa srcem te je morao privremeno prekinuti karijeru. Izbornik Dalić može biti zadovoljan rezultatom u gostima protiv renomiranog protivnika, dok igra, očekivano nije bila na razini. Prvi dio protekao je u borbenoj igri s obje strane dok se u nastavku igra razvodnila nakon što su izbornici naoravili po šest izmjena. Valja izdvojiti 78. minuti kada smo imali sreće kad je Milić skrenuo loptu i pogodio vratnicu.

U utorak će Hrvatska imati premijerni nastup u Ligi nacija u Elcheu protiv Španjolske.

Hrvatska: Kalinić, Vrsaljko (od 46' Milić), Vida (od 35' Jedvaj), Mitrović, Barišić, Modrić (od 55' Pašalić), Badelj, Kovačić, Pjaca (od 72' Rog), Livaja (od 57' Santini), Perišić (od 63' Čop).

Portugal: Rui Patricio, Cancelo, Pepe, Dias, Rui, W. Carvalho (od 81' S.Oliveira), Ruben Neves (od 85 R.Sanches), Pizzi (od 61' B.Fernandes), Bruma (od 69' R.Lopes), Andre Silva (od 89' Gedson Fernandes), Bernardo Silva (od 46' G.Martins).