EP vaterpolo: Hrvatska – Francuska 20:5

Srijeda, 13. siječnja 2016. - 8:59

U susretu 2. kola B skupine europskog prvenstva vaterpolista u Beogradu reprezentacija Hrvatske je pobijedila Francusku 20:5 (7:0, 1:1, 8:2, 4:2) osvojivši prve bodove na prvenstvu.

Nakon neugodnog poraza od Srbije (6:13) na otvaranju prvenstva, hrvatska reprezentacija je deklasirala Francusku i tako barem malo ublažila silne kritike nakon uvodnog nastupa. Odabranici Ivice Tucka su već nakon prve četvrtine vodili 7:0 i razriješili sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Prvi gol Francuzi su zabili u drugoj minuti druge četvrtine.

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola, te Sandro Sukno i Antonio Petković sa po tri gola. Po dva pogotka zabili su Damir Burić, Ante Vukičević, Boris Pavlović i Andro Bušlje, a po jedan Anđelo Šetka i Luka Bukić. Kod Francuza je najefikasniji bio kapetan Alexandre Camarasa s dva gola.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Srbija i Malta.

U četvrtak hrvatske vaterpoliste očekuje posljednji dvoboj u skupini protiv Malte. Sve četiri reprezentacije izborit će plasman u osminu finala, a već sada je jasno kako će hrvatska vrsta osvojiti drugo mjesto u skupini i u osmini finala će najvjerojatnije igrati protiv Nizozemske 16. siječnja.