U nastavku možete pročitati pjesmu Ivana Tolja, nastalu u tišini noći Velikog petka — intiman susret riječi i tišine, vjere i sumnje.
Zazivam Te Riječi, u noći Velikoga
petka. Riječi, velika nedokučiva
Pročitajte višeTuristička organizacija općine Tivat poziva zainteresirane organizatore manifestacija da se prijave za sredstva za pokrivanje dijela troškova organizacije manifestacija, koje će se organizirati na području Općine Tivat.
Pročitajte višeTeatar 303 iz Kotora, jedan od najdugovječnijih amaterskih kazališta u regiji koji desetljećima uspješno spaja humor i društvenu satiru, ponovno nastupa u Kotoru – ovoga puta s multimedijalnim programom pod intrigan
Pročitajte višeTuristička organizacija općine Tivat obavještava javnost da će turističko informativni biroi na adresama, Palih boraca 19, u centru grada i Porto Montenegro za vrijeme blagdana raditi po sljedećem radnom vremenu.
Centar:
Pročitajte višeDanašnja gošća emisije Bokobran je akademska slikarica Mirjana Marsenić Vujović, čija izložba Zvuk tišine, otvorena u Modernoj galeriji Muzeja i galerija Podgorice, donosi snažnu vizualnu refleksiju odnosa čovjeka i prirode.
Pročitajte višeRaspored bogoslužja za Vazmeno trodnevlje i Uskrs u župama Kotorske biskupije.
Izvor: Kotorska biskupija
Pročitajte višePorto Montenegro poziva sve posjetitelje da zakorače u čarobni svijet radosti i slavlja povodom najsretnijeg proljetnog blagdana – Uskrsa!
Pročitajte više„Uskršnji koncert“, u organizaciji Centra za očuvanje i razvoj kulture manjina i Hrvatskoga nacionalnog vijeća Crne Gore, održat će se u utorak, 22. 4., u Koncertnoj dvorani Muzičke škole ,,Vida Matjan’’ u Kotoru, s početkom u 20 sati.
Pročitajte višeU Ulcinju je, od 7. do 11.
Pročitajte višeSlobodan Drašković već četiri godine organizira pješačke ture za starije ljubitelje planina i pješačenja. Proteklog vikenda su obišli i Bar, a u nastavku vam prenosimo dojmove gospodina Draškovića.
Prije 46 godina na današnji dan 15.travnja 1979. godine u 7 sati i 19 minuta, razoran potres pogodio je Crnu Goru. Epicentar je bio petnaestak kilometara od crnogorske obale između Bara i Ulcinja u moru.
Pročitajte višeOdlazak M. Vargasa Llose, peruanskog nobelovca i jednog od najznačajnijih književnika 20. i 21. stoljeća, ostavio je duboku prazninu u svijetu književnosti.
Pročitajte više