1 minute
Read so far

Nedjelja, 04. kolovoza 2013. - 9:58
Autor:

Crnogorski vaterpolo tim je izgubio sinoć finalnu utakmicu svjetskog prvenstva od mađarskih reprezentativaca 8:7(2:0, 1:2, 3:3, 2:2) i osvojio srebrnu medalju. Igrač više Mađarska 8 (4), Crna Gora 12 (5). Peterci: Mađarska 1 (-).
Mađarska: Nađ (11 odbrana), Gor-Nađ, Madaraš, Batori, Vamoš 1, Hošnjanski 1, Ad. Deker, Sivoš 2, Da. Varga 1, De. Varga 1, Bedo, Harai 2, At. Deker.

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan, Pasković, Petrović 1, Da. Brguljan 1, Kruzija 1, M. Janović, N. Janović, Ivović 3, Mišić, Klikovac 1, Jokić, Šćepanović (11 odbrana).
Bronzanu medalju je osvojila Hrvatska, koja je savladala Italiju, dok je favorizovana Srbija završila na sedmom mjestu.
Crnogorski vaterpolisti su u četvrtfinalu pobijedili reprezentaciju Srbije, a u polufinalu Italiju.